top of page
IMG_9851-crowdedsea.JPG

BİYOGRAFİ

Lisans eğitimini 2006 yılında Mimar Sinan'da tamamlayan Deniz Kireç, Yüksek Lisans eğitimini New York'da Parsons School of Design'da tamamlamış ve bir süre New York'da Universal Buzz ve iConcept firmalarında tasarımcı olarak çalıştıktan sonra İstanbul'a geri dönmüştür.

İstanbul'da Arel Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra Sıraselviler'de kendi atölyesini açmış ve Işık Üniversitesi'nde  doktora çalışmalarına başlamıştır. 2013 yılında Eyüboğlu Koleji IB bölümünde Yüksek Seviye Görsel Sanatlar dersi vermeye başlamıştır. "Ortaöğretim Öğrencilerinin Psikolojik Rahatsızlıklarını Saptamaya Yönelik Eğitim Modeli" konulu tezini 2019 yılında tamamlamıştır.

2023 yılında İstek Vakfı Atanur Oğuz kolejinde de ders vermeye başlamıştır. İki gün Eyüboğlu Koleji'nde, iki gün de Atanur Oğuz Koleji'nde çalışmalarını sürdüren Deniz Kireç, akşamları ve haftasonları öğrencileriyle atölye çalışmaları yapmakta, uluslararası hakemli dergilerde makaleleri yayınlanmakta, konferanslara katılmakta ve sanat çalışmaları için sergiler açmaktadır.

İleri derecede İngilizce ve orta derecede Almanca ve İtalyanca konuşabilen Deniz Kireç hobi olarak minyatür evler yapmakta ve Boğaziçi Caz Korosunda Jazz söylemektedir.

bottom of page